Szachy Dla Dzieci #9

Autor: | paź 2, 2019 |


Strzeleckie Towarzystwo Miłośników Gry Królewskiej po okresie wznowiło sezon szkoleniowo – turniejowy, a pierwsze rozgrywki rozpoczął turniej „Szachy Dla dzieci”, który został rozegrany 28 września w Drezdeneckiej Hali Sportowo – Rehabilitacyjnej. Na początku sezonu zawodnicy nie zawiedli i na starcie stawili się zawodnicy z Drezdenka, Dobiegniewa, Gardzka, Gościmia, Goszczanowa, Starego Kurowa i Strzelec Krajeńskich. Turniej rozegrano na dystansie 6 rund tempem 15 min dla zawodnika, a nad sprawnym przebiegiem zgodnym z przepisami Międzynarodowej Federaci Szachowej Fide czuwał sędzia klasy Państwowej Paweł Partyka.

Po wielu emocjonujących wynikach zwyciężył niepokonany Wojciech Haszczyc wychowanek Strzeleckiego Towarzystwa Miłośników Gry Królewskiej w Strzelcach Krajeńskich wyprzedzając Artura Pasieke z SP Dobiegniew oraz swojego starszego brata Filipa Haszczyca. Wśród dziewcząt turniej zdominowała Daria Gruszewska z Drezdenka, która o mały włos nie zwyciężyła w całym turnieju mając wygraną pozycję z liderem turnieju. Druga uplasowała się Zuzanna Malinowska z SP Goszczanowo, a na trzecim stopniu podium znalazła się Agata Borakiewicz z GOK Stare Kurowo.

Zwycięzcą nagrody i dyplomy wręczył zastępca Burmistrza Drezdenka Pan Mateusz Grzymowski, któremu serdecznie dziękujemy za przybycie i spędzeniu z nami całego dnia podczas turnieju. Nagrody i poczęstunek podczas rozgrywek ufundowała Gmina Drezdenko, Strzeleckie Towarzystwo Miłośników Gry Królewskiej, Firma Szach-Part,  Rodzina Państwa Dominiak oraz Marek Halasz z rodziną.

Galeria ->