Jesienny Turniej 2018

Autor: | gru 2, 2018 |


Jesienny Turniej Szachów Klasycznych już za nami. Rozegrany został 24 i 25 Listopada, w murach Strzeleckiego Spichlerza. Na starcie stawili się zawodnicy z Gorzowa Wlkp, Dzierżno Wielkie, Żks Żary, Międzyrzecza, Drezdenka, Dobiegniewa, Gardzka i oczywiście miejscowi zawodnicy Strzeleckiego Towarzystwa Miłośników Gry Królewskiej w Strzelcach Krajeńskich. Zawodnicy grali w dwóch grupach rozstawionych na podstawie rankingu, na dystansie 7 i 14 rund z czasem do namysłu 1 godz. Czasu dla zawodnika.

Zwycięzcą najsilniejszej grupy bezapelacyjnie okazał się strzelczanin Maksymilian Majdański, który od niedawna reprezentuje barwy Ekstra ligowego Stilonu Gorzów wygrywając wszystkie 7 partii. Drugi był Kazimierz Partyka (STMGK Strzelce Kraj) przed Pawłem Musinem (ŻKS Żary). Natomiast w grupie B walka była zacięta, aż do ostatniej rundy i nie było wiadomo do końca, kto w niej zwycięży. Ostateczna zwycięzcą okazał się Tomasz Walendziak przed Mikołajem Grabowskim i Janem Stasiakiem (wszyscy STMGK Strzelce Kraj). Turniej przede wszystkim stwarzał okazję do podwyższenia swoich kategorii szachowych, a tą okazje wykorzystał Tomasz Walendziak i Wiktor Dłuski, którzy wyrobili normę na III kat szachową, a Damian Gibki na IV kat. Wielkie słowa uznania dla naszych juniorów gdzie w każdej partii zostawiali wiele wysiłku i było w końcu widać, że zrobili krok do przodu w poziomie gry, a na słowa uznania zwycięzcy turnieju zasłużył Maciej Paluta, który stawił mu wielki opór i niewiele brakowało żeby doszło do sensacji.

Zwycięzcy turnieju otrzymali Puchary, nagrody i dyplomy. Serdeczne podziękowania dla naszych sponsorów: Rodziny Gruszewskich, Rodziny Herberg i Rodziny Halasz, którzy ufundowali słodki poczęstunek dla zawodników, a soczyste jabłka i owoce ufundowało sadownictwo EkoSadek Przemek i Basia Zięba. Zachęcamy również innych sponsorów czy to w formie finansowej czy rzeczowej do sponsorowania naszego klubu. Turniej zorganizowało Strzeleckie Towarzystwo Miłośników Gry Królewskiej i Strzelecki Ośrodek Kultury a turniej sprawnie sędziował Paweł Partyka, sędzia klasy państwowej. Zapraszamy już na nasz kolejny Mikołajkowy Turniej Szachowy 15 grudnia w spichlerzu.

Wyniki Open A ->

Wyniki Open B ->

Galeria ->