Mistrzostwa Polski w szachach szybkich i błyskawicznych 2016

Autor: | sie 15, 2016 |

Już stało się tradycją że w terminie kiedy odbywają się Mistrzostwa Polski Bis czyli szachów szybkich i błyskawicznych, strzeleccy szachiści się pakują i ruszają na podbój tytułu Mistrza Polski. Aktualne Mistrzostwa Polski powróciły do Koszalina po 7 latach i rozegrane zostały na nowoczesnej Hali sportowej zapełnionej po brzegi młodymi szachistami z całej Polski. Na starcie stanęło 1000 szachistów z polski w tym nasza skromna 6 osobowa grupa reprezentująca barwy Strzeleckiego Towarzystwa Miłośników Gry Królewskiej ze Strzelec Krajeńskich.

W pierwszych dwóch dniach rozegrano szachy szybkie na dystansie 9 rund natomiast ostatnie dwa dni szachy błyskawiczne tempem 3+2s na dystansie 18 rund. Niestety i w tym roku wracamy bez medali ale za to z bagażem pełnym doświadczeń, nowymi emocjami i pozytywnym nastawieniem do dalszej pracy. A nasi zajęli odpowiednio miejsca: Wojciech Haszczyc do lat 8 (45 i 40 miejsce), Filip Haszczyc do lat 10 (109 i 90 miejsce), Jakub Kamiński do lat 12 (97 i 96 miejsce), Maksymilian Majdański do lat 12 (40 i 50 miejsce) i Maciej Goździcki do lat 14 (42 i 28 miejsce).

W tym roku przyjechaliśmy zaraz po rozgrywkach II ligi juniorskiej, które odbywały się w Bieszczadach więc musieliśmy przejechać całą Polskę, aby stanąć na starcie, co na pewno spowodowało zmęczenie, ale sami zawodnicy wspólnie stwierdzili ze było warto.

Wyjazd odbył się przy wsparciu dotacji udzielonej przez zarząd Powiatu Strzelecko – Drezdeneckiego w roku 2016