Dnia 22 lutego 2014 r. zawodnicy STMGK Strzelce Krajeńskie: Jan Krzyszewski, Dawid Krzyszewski, Jakub Kamiński, Maksymilian Majdański, Justyna Partyka i Jan Ancuta wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Gminy Bierzwnik w szachach szybkich.
Zawody odbywały się w Sali GOK-u, a głównym organizatorem był Włodzimierz Wajda. Udział w tej imprezie był możliwy dzięki współpracy między Strzeleckim Towarzystwem Miłośników Gry Królewskiej a GOK Bierzwnik w ramach, którego strzeleccy trenerzy prowadzą zajęcia sekcji szachowej w Bierzwniku. Turniej sędziował Paweł Partyka, który nie miał zbyt wielu powodów do interwencji. Na starcie stanęło 21 zawodników ze STMGK Strzelce Krajeńskie, SP-3 Choszczno, Skoczka Choszczno i zawodników lokalnego klubu ORZEŁ Bierzwnik. Zawody rozegrano w tempie 7 rund, po 20 minut na zawodnika.
Wystawiliśmy w tej imprezie samych młodzików najstarsza z tej grupy była Justyna Partyka (12 latka). Wyjątek stanowił Jan Krzyszewski, który przywiózł swojego wnuczka Dawida ( 7 lat) i sam wziął udział w tej imprezie.
Nasi zawodnicy w kategoriach wiekowych prowadzili w każdej konkurenci: w grupie do lat 8, Jakub Kamiński I miejsce, Dawid Krzyszewski II miejsce. W kategorii do lat 10 wygrał Maksymilian Majdański, a w grupie do lat 12 zwyciężyła Justyna Partyka.
Jako trener jestem zadowolony z występu naszych młodych zawodników. Szczególnie pokaz dobrej gry dała Justyna Partyka, która z seniorami rywalizowała na równi, trochę martwią nie równe partie raz gra bardzo silnie a potrafi także zepsuć całkowicie partie. W końcu na wysokim poziomie grał Maksymilian Majdański, który od dłuższego czasu popadł w jakiś kryzys formy, a także wspaniale zaprezentował się Jakub Kamiński, który zaczyna grać już na wysokim poziomie a udowodnił to wygrywając z Janem Krzyszewskim (II Kategoria szachowa).
Gospodarz zapewnił słodki poczęstunek, napoje, dyplomy i puchary dla najlepszych.

