Finał centralny 60 OMTSz. LZS o Złotą Wieże 2018

Autor: | cze 30, 2018 |


Finał centralny 60 OMTSz. LZS o Złotą Wieże 2018

Finał odbył się 24-29 czerwca na zamku krzyżackim w Nidzicy, a Strzeleckie Towarzystwo Miłośników Gry królewskiej wystąpiło w składzie Paweł Partyka, Maciej Goździcki, Maksymilian Majdański i Małgorzata Partyka. W Finałach Mistrzostw Polski zrzeszenia LZS-ów, wystąpiły po dwie najlepsze drużyny z każdego województwa. Zmierzyliśmy się z drużynami LZS Victoria Chróścice, UKS Pałac Nieborów, GKLTS LOT Konopiska, LKS Czarna, UKS Korona Gdańsk, LZS Kordian Bliżyn, MUKS Stoczek 45 Białystok i LKS Zarzewie Prudnik.

Po wielu zaciętych i emocjonujących pojedynkach zajęliśmy egzekwo miejsca 8-11 bezpośrednio z 4 drużynami niestety punktacja pomocnicza zepchnęła nas na 11 miejsce co jest i tak niebywałym sukcesem naszych szachistów. Niewątpliwie najlepszym zawodnikiem naszej drużyny była Małgorzata Partyka, która zgromadziła na swoim koncie 6 pkt przypominając sobie najlepszą formę z lat w których rywalizowała o medale Mistrzostw Polski. Trochę poniżej oczekiwań grała reszta naszego zespołu, a przy dobrej predyspozycji naszych zawodników mogliśmy powalczyć nawet o pierwszą czwórkę.

Cała drużyna wróciła zadowolona z pięknych mazur licząc ze za rok będzie jeszcze lepiej. Serdeczne podziękowania Lubuskiemu zrzeszeniu LZS, która wystawiła nas w tych zawodach i Panu Janowi Gralińskiemu, który zdobył fundusze na wysłanie naszej drużyny na tak elitarny turniej.

Wyniki – >