II Grand Prix Ziemi Strzeleckiej 2014

Autor: | wrz 8, 2014 |

Za nami już druga odsłona Grand Prix Ziemi Strzeleckiej w Szachach na rok, 2014 której zmagania mogliśmy oglądać 06-07 września w Strzeleckim Spichlerzu przy ulicy Wojska Polskiego 7. Turniej wpisał się już na stałe w kalendarz szachowy w naszym regionie, który zdobył wielu zwolenników, a także wychodzi po za granice województwa Lubuskiego, uroczystego otwarcia dokonał radny Gminy Strzelce Kraj Jan Krzyszewski.DSC06192Turniej rozegrany był w dwóch grupach: Grupa „A” – dla zawodników zaawansowanych i Grupa „B” dla zawodników początkujących, wktórych udział wzięło ponad osiemnastu zawodników z Piły, Gorzowa, Dobiegniewa i oczywiście ze Strzelec Krajeńskich. Grupa „A” grała 7 rund na dystansie 60 min dla zawodnika w systemie szwajcarskim natomiast Grupa „B” rozegrała 14 rund po 60 min dla zawodnika systemem kołowym.

W Grupie „A” po wielu zmaganiach zwyciężył Tomasz Krzyszewski (STMGK Strzelce Krajeńskie) 6,5 pkt. z 7 partii wyprzedzając Marcela Butyrowskiego (Iskra Piła) 6pkt. i Łukasza Młynarczyka (STMGK Strzelce Krajeńskie) 4pkt.

Natomiast w Grupie „B” wygrał Dominik Szmyt (Stilon Gorzów Wlkp.) 13pkt z 14, przed Kacprem Kowalskim (Stilon Gorzów Wlkp.) 10pkt i Maćkiem Paluta (STMGK Strzelce Krajeńskie) 9pkt.

DSC06268Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe, rzeczowe, dyplomy oraz zdobyli nowe punkty do klasyfikacji końcowej naszego Grand Prix. Turniej zorganizowało Strzeleckie Towarzystwo Miłośników Gry Królewskiej w Strzelcach Krajeńskich przy pomocy Strzeleckiego Ośrodka Kultury, a turniej sprawnie poprowadził i sędziował Paweł Partyka trener strzeleckiej Młodzieży jak i sędzia klasy I.