Szachowy weekend

Autor: | sty 23, 2023 |

Strzeleckie Towarzystwo Miłośników Gry Królewskiej w ubiegły weekend 21 stycznia rozpoczęło cykl turniejów Szachy dla dzieci 2023. Turniej został rozegrany w Centrum Aktywności Społecznej w dwóch grupach zależnych od poziomu gry tempem 10 min +5s, systemem szwajcarskim na dystansie 6/7 rund. Na starcie stanęło 24 zawodników z Gryf Szczecin, Drezdenka, Bobrówka, Górek Noteckich, Dobiegniewa, Skoczka Choszczno i oczywiście najliczniejsza grupa miejscowych zawodników STMGK Strzelce Kraj.

W grupie „A” zwyciężył Andrzej Gniadek 5,5 pkt. (Gryf Szczecin) przed Maciejem Paluta 4,5 pkt. i Darią Gruszewską 4 pkt. (oboje STMGK Strzelce Kraj.). W grupie „B” najlepszy był Filip Kowalewski 6,5 pkt. wyprzedzając Mikołaja Herberga 6 pkt. i Antoniego Tokarskiego 5 pkt. (wszyscy STMGK Strzelce Kraj.). Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez organizatorów.

Organizatorem było Strzeleckie Towarzystwo Miłośników Gry Królewskiej i Strzelecki Ośrodek Kultury, natomiast zawody przeprowadził i czuwał nad sprawnym przebiegiem gier sędzia klasy Państwowej Paweł Partyka.