Szachy Dla Dzieci #9

Autor: | paź 3, 2018 |


Sekcja szachowa po przerwie wakacyjnej powróciła do rozgrywania cyklu turniejów „Szachy Dla Dzieci 2018”. Na pierwszym powakacyjnym turnieju szachowym organizowanym w strzeleckim spichlerzu na starcie stawiła sie grupa 29 dzieci w przedziale wiekowym 5-10 lat, co pozwoliło rozegrać zawody w dwóch grupach na dystansie 5 rund tempem 15min dla zawodnika.

W grupie zaawansowanej zwyciężył Maciej Paluta 4,5pkt. przed Filipem Haszczycem 3,5pkt i Wojciechem Haszczycem 3 pkt oraz Jakubem Zborowskim 3pkt. (wszyscy Strzelce Krajeńskie).

Wyniki Gr. A – >

Natomiast w najlicznie2jszej grupie dzieci początkujących zwyciężyła Daria Gruszewska z kompletem 5pkt. Daria to uzdolniona 8 letnia zawodniczka naszego klubu zamieszkała w Drezdenku i na pewno nie raz jeszcze usłyszymy o jej osiągnieciach. Drugie miejsce po dobrej grze wywalczył Mikołaj Grabowski z 4pkt (Strzelce Krajeńskie), przed Janem Stasiakiem 4pkt (Gardzko) i Ignacym Śpiołkiem 4pkt. (Gościm).

Wyniki Gr. B ->

Impreza została zorganizowana pod patronatem Starosty Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego, a zorganizowana przez Strzeleckie Towarzystwo Miłośników Gry Królewskiej i Strzelecki Ośrodek Kultury. Turniej sprawnie poprowadził sędzia Paweł Partyka, a wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki. Serdeczne podziękowania dla Pana Marka Halasza, za ufundowanie słodkich łakoci, które osłodziły dzieciom czas między rundami.

Przypomnijmy, że szachy dla dzieci to idea, która powstała w głowach strzeleckich działaczy szachowych Pawła i Kazimierza Partyka już w roku 2015. Cykle turniejów skierowane są głównie do najmłodszych adeptów królewskiej gry, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z szachami, mające na celu załatanie spuścizny imprez dla graczy początkujących. Dzieci, grające z bardziej doświadczonymi zawodnikami, przegrywają i szybko się zniechęcają, natomiast grając z rówieśnikami, świetnie się bawią i sprawdzają zdobytą wiedzę z zajęć na arenie turniejowej. Zaczynają pojmować również, że tylko ciężka praca może spowodować, iż z turnieju na turniej będą wspinać się w tabeli wyników.

Zdjęcia – >