Strzeleccy Szachiści dominują Na Festiwalu Szachowym w Bierzwniku !

Autor: | lip 16, 2018 |


XIX Festiwal Szachowy na Leśnej Polanie im. Romana Szymoniaka w Bierzwniku, jak co roku został rozegrany w dniach 12-14 lipca i jest to ostatni sprawdzian naszych zawodników przed rozgrywkami II ligi Juniorów, które w tym roku odbędą się 20-29 lipca. Strzeleckie Towarzystwo Miłośników Gry Królewskiej wystawiło w tych rozgrywkach, aż 13 zawodników, którzy rywalizowali z zawodnikami z Bydgoszczy, Poznania, Żnina, Choszczna, Stargardu, Myśliborza, Jarocina.

Faworytem rozgrywek od początku był nasz zawodnik Paweł Partyka, który był rozstawiony z pierwszym numerem startowym, jednak los sprawił niespodziankę i zwycięzcą turnieju został inny Strzelczanin uczeń wymienionego już Pawła Partyki 14-letni Maksymilian Majdański nie ulegając w żadnym pojedynku i wygrywając z bardziej doświadczonymi zawodnikami,  potwierdził że cały czas jego siła gry idzie w górę i jest w dobrej dyspozycji przed II ligą. W tym turnieju zwyciężyliśmy również w grupie B czyli zawodników początkujących zajmując I miejsce Tomasza Walendziaka, II miejsce Jana Stasiaka i III miejsce Marcina Górskiego wszyscy STMGK Strzelce Krajeńskie. Natomiast w kategoriach wiekowych do lat 10, II miejsce zdobył Wojciech Haszczyc przed Tomaszem Walendziakiem, do lat 15 zwyciężył Maksymilian Majdański, a do lat 18 II miejsce przypadło Justynie Partyka. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyła i to już nie było niespodzianką szachowa strzelecka rodzina Justyna, Paweł i Kazimierz Partyka. Klasyfikacje klubową po raz kolejny znów zdominowali zawodnicy Strzeleckiego Towarzystwa Miłośników Gry Królewskiej za co dostali okazały Puchar, a najlepszą zawodniczką zawodów ogłoszono Justynę Partyka.

Z zawodów wszyscy wróciliśmy zadowoleni z medalami, pucharami, dyplomami i nagrodami, a co najważniejsze z nowym doświadczeniem. A ostatni sprawdzian przed ligą potwierdził ze Maksymilian i Justyna są w dobrej dyspozycji i miejmy nadzieje ze potwierdzą to na lidze.

Wyniki – >

Zdjęcia – >