Daria Gruszewska Vice Mistrzynią Województwa Lubuskiego

Autor: | kw. 20, 2018 |


Mistrzostwa Województwa Lubuskiego juniorów w szachach odbywały się 7-8 kwietnia 2018 w Sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. Turniej zorganizowany był przez Lubuski Związek Szachowy a zawodnicy grali tempem 30 min dla zawodnika systemem szwajcarskim 6 rundowym.

Nasz klub STMGK Strzelce Krajeńskie reprezentowała dwójka zawodników w grupie do lat 8, Daria Gruszewska i Janek Jankowski. Największy dotychczasowy swój sukces zdobyła Daria zostając Wice mistrzynią Województwa Lubuskiego dziewcząt do lat 8 i w pięknym stylu pokonując zawodników min. z Gorzowa, Zielonej Góry, Gubina, Sulechowa wywalczyła srebrny medal. Natomiast Janek wypadł w miarę swoich możliwości na miejscu 13 w grupie chłopców. Obaj zawodnicy chodzą na zajęcia od niespełna roku, a już przynoszą sukcesy na arenie wojewódzkiej. Opiekunem grupy i trenerem jest Kazimierz Partyka.

W zawodach Klub zdecydował wystawić tylko dwoje zawodników zamiast 30 w związku z małą dotacją przyznaną z Gminy niż oczekiwana, która nie wystarczyła na wystawienie większej ilości zawodników, a spokojnie mogli byśmy zdobić jeszcze z 6 medali w różnych kategoriach wiekowych. Gdyby ktoś chciał wspomóc naszych zawodników, aby przeszkoda finansowa nie stanowiła blokady sukcesów naszych zawodników zachęcamy do darowizny lub sponsoringu.

Wyniki dziewczęta ->

Wyniki chłopcy – >

Galeria ->

Artykuł o Darii Gruszewskiej ->