Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Juniorów 2015

Autor: | cze 10, 2015 |

Cztery osoby z naszego klubu brały udział w Mistrzostwach Województwa Lubuskiego juniorów w szachach, które odbyły się 06-07 czerwca w Zielonej Górze . 11421670_891592884244113_588009103_nPo dwudniowej, zaciętej rywalizacji udało nam się zdobyć dwa medale – w kategorii do 7 lat II miejsce zajął Wojciech Haszczyc, a w kategorii do 10 lat III miejsce Dawid Krzyszewski. Niewiele do podium zabrakło dwóm kolejnym naszym zawodnikom – Jakub Kamiński –IV miejsce do 10 lat, Tomasz Walendziak– V miejsce w kat. do lat 7.

Wielkim sukcesem jest medal wywalczony przez Wojciecha Haszczyca ze względu iż ma dopiero 6 lat a walczył w stawce 7 latków, a podsumowanie jego wspaniałej gry jest zdobycie upragnionej IV kategorii szachowej. Tym samym został najmłodszym zawodnikiem z naszego klubu, który zdobył IV kategorie

Występ należy uznać za udany, gdyż nasi młodzi zawodnicy grali bardzo dzielnie i  bojowo do końca walcząc o złote medale.