Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików 2015

Autor: | cze 15, 2015 |

Zakończyły się Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików strefy dolnośląsko – lubuskiej, w której nie mogło zabraknąć naszych reprezentantów: Jakuba Kamińskiego, Dawida Krzyszewskiego, Macieja Paluty i Mateusza Szachowicza. Mistrzostwa odbywały się w Szczytnej Zdrój 11 – 14 czerwca 2015, a organizatorem był w tym roku Dolnośląski Związek Szachowy.

W zawodach wystartowało 52 zawodników z województwa Dolnośląskiego i Lubuskiego, a głównym celem zawodników ze Strzeleckiego Towarzystwa Miłośników Gry Królewskiej było nie tyle co zająć miejsca medalowe jak wprowadzić jak największą liczbę zawodników do pierwszej dwunastki ponieważ są to miejsca punktowane w klasyfikacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Przypomnijmy że w tej najważniejszej klasyfikacji zajęliśmy w 2014 roku w naszym powiecie, ze wszystkich dyscyplin sportowych 2 miejsce.

Po trudnym początku na turnieju i nie stabilnej grze, zadanie zostało wykonane trzech naszych zawodników zapunktowało:

10 miejsce – Mateusz Szachowicz

11 miejsce – Dawid Krzyszewski

12 miejsce – Jakub Kamiński

21 miejsce – Maciej Paluta

Po emocjach w ostatnich rundach byliśmy nawet blisko brązowego medalu gdyby tylko Jakub Kamiński wygrał ostatnią rundę. Natomiast Mateusz Szachowicz rozegrał turniej życia ogrywając zawodników silniejszych od siebie i zdobył upragnioną III kategorie szachową. Podopieczni Pawła Partyka po raz kolejny potwierdzili, że należą do najlepszych zawodników w województwie lubuskim. Opieke nad zawodnikami sprawowali Paweł Partyka i Tomasz Krzyszewski.

Po raz kolejny turniej możemy zaliczyć do udanych. Serdeczne Gratulacje dla zawodników i trenerów.