Mistrzostwa Gminy Bierzwnik w Szachach Szybkich 2014

Autor: | sty 22, 2015 |

Po raz trzeci szachiści ze Strzeleckiego Towarzystwa Miłośników Gry Królewskiej wystąpili  w Otwartych Mistrzostwach Gminy Bierzwnik, które odbyły się 17 stycznia 2015 w Gminnym Ośrodku Kultury w Bierzwniku. Turniej rozgrywany był na dystansie 7 rund tempem 20min. dla zawodnika, a zawodnicy nie zawiedli i wystąpiło 34 zawodników z klubów Skoczek Choszczno, SP 3 Choszczno, Orła Bierzwnik i najliczniejsza grupa ze Strzelec Krajeńskich.

STMGK Strzelce Kraj. Reprezentowali: Paweł Partyka, Maksymilian Majdański, Tomasz Krzyszewski, Jan Krzyszewski, Dawid Krzyszewski, Maciej Paluta, Jakub Kamiński, Mateusz Szachowicz, Marcin Moneta, Jakub Zborowski, Filip Bartkowski, Tomasz Walendziak i Mikołaj Grabowski. Śmiało można powiedzieć że turniej został zdominowany przez naszych zawodników, którzy zdobyli wszystko co się dało mimo że nie wystąpiła trójka naszych najsilniejszych Juniorów (Pyka Sławomir, Maciej Goździcki i Justyna Partyka). Ozdobą turnieju byli nasi Juniorzy Jakub, Mateusz którzy dzielnie wymieniali się na pierwszych stołach wprawiając w podziw seniorów, że na pierwszych stołach walczył 9 i 8 latek. Natomiast wspaniały popis dał Maksymilian Majdański nasz 11 latek nawet na moment nie opuścił czołowych miejsc ulegając tylko w jednej partii i remisując w ostatniej rundzie z późniejszym zwycięzcą turnieju. Długo czekaliśmy na rozwój gry u tego juniora a od czasu uzyskania awansu do Mistrzostw Polski Juniorów Maks rozwija się w szybkim tempie i dzielnie stawia czoła o wiele starszym zawodnikom.

bierzwnik

W turnieju zwyciężył Oskar Rosłoń (Skoczek Choszczno) wyprzedzając Pawła Partyke (STMGK Strzelce Kraj.) i wspomnianego już Maksymiliana Majdańskiego (STMGK Strzelce Kraj.) W Kategoriach wiekowych również opanowaliśmy większość miejsc. W kategorii żaków do lat 8 nie daliśmy innym klubą szans, zwyciężył Mateusz Szachowicz przed Maciejem Palutą i Dawidem Krzyszewskim (wszyscy STMGK Strzelce Kraj.). W Kategorii orlików wygrał Maksymilian Majdański (STMGK Strzelce Kraj.) przed Bartoszem Kowalikiem (Skoczek Choszczno) i Jakubem Kamińskim (STMGK Strzelce Kraj.).

Zwycięzcy otrzymali Puchary, medale i pamiątkowe dyplomy, które zostały wręczone przez Panią Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Barbarę Ignaczak i wiceprezesa Orła Bierzwnik Jarosława Kamińskiego. Turniej sprawnie sędziował Włodzimierz Wajda, a swoją gościnnością zaszczycił nas Wójt Gminy Bierzwnik Pan Adam Błaszczyk.

Gratuluje dobrej organizacji oraz pełnego bufetu, o który zadbali Jarosław Kamiński i Marcin Szachowicz, dzięki którym i nasze strzeleckie imprezy są pełne słodyczy i osładzają dzieciom przerwy między rundami.