XIII letni obóz szachowy – Szklarska Poręba 2014

Autor: | lip 12, 2014 |

W pierwszych tygodniach wakacji odbywał się XIII letni obóz szachowy 29.06-11.07 w Szklarskiej Porębie. Udział w obozie zaliczył nasz zawodnik Jakub Kamiński, który szlifował swoje umiejętności szachowe oraz wziął udział w Turnieju Szachowym „Sudety” 2014. Obóz był organizowany przez Klub Szachowy „Stilon” Gorzów Wlkp. a wykładali na nim trenerzy:

– Mistrz Międzynarodowy Aleksander Czerwoński

– Mistrz Grzegorz Murawski

– Mistrz Fide Andrzej Modzelan

– Kandydat na Mistrza Tomasz Gałażewski

Obozowicze spędzali aktywnie czas w „Parku Dinozaurów”, poznawali tajemnice wytapiania szkła w „Leśnej Hucie” i podziwiali wodospad Szklarki.  W ramach imprez towarzyszących wzięli udział w turnieju szachów Błyskawicznych przeprowadzonym w środę 2 lipca wygrał Piotr Goluch przed Filipem Delektą i Piotrem Jagodzińskim. Kolejną imprezą był konkurs rozwiązywania zadań, który wygrał Jakub Czechowski (34 pkt), przed Dawidem Pawłowskim (30) i Jonaszem Walkowskim (21).

Niezła frekwencja była na wykładzie IM Aleksandra Czerwońskiego poświęconym dziesiątemu mistrzowi świata Borysowi Spasskiemu.

Jakub zakończył obóz zdając test sprawdzający swoje umiejętności zdobyte podczas trwania obozu i uzyskał certyfikat. w turnieju zajął 19 miejsce i zabrakło tylko 1 pkt aby wypełnić normę na III kategorie szachową.