Szachowa Kuźnia #2

Autor: | kw. 1, 2014 |

W  siedzibie klubu KSz Gryf Szczecin w dniach 29-30. marca odbył się turniej „Szachowa Kuźnia”. Rozegrany został turniej szachów klasycznych zgłoszony do FIDE na dystansie 5 rund tempem 60’+30″/ruch. Reprezentowali nas Paweł Partyka, Sławomir Pyka, Justyna Partyka i Maksymilian Majdański. Zwycięzcą turnieju został Krystian Jacek (KSz Gryf Szczecin), który zanotował 4 wygrane i remis. II miejsce z 4 punktami zająłKarol Szymański (KSz Gryf Szczecin), a trzeci z tym samym rezultatem był Paweł Partyka (STMGK Strzelce Krajeńskie).

Wyniki Szachowa Kuźnia #2 FIDE 60’+30″

Na krótkim dystansie 5 rund walka o zwycięstwo trwała do samego końca.  Karol Szymański drugie miejsce zawdzięcza wygranej w 4 rundzie z Pawłem Partyką, ponieważ właśnie bezpośredni pojedynek był pierwszym wartościowaniem przy równej liczbie punktów. Zdobywca III miejsca również nie miał łatwej przeprawy, ponieważ w ostatniej rundzie dopiero w zaawansowanej końcówce wykazał swoją wyższość nad rewelacją turnieju, którą był 8-letni Jakub Chyży (KSz Stilon Gorzów Wlkp). Cała pierwsza trójka została nagrodzona finansowo razem z najlepszym juniorem do lat 18, którym był Sławomir Pyka (STMGK Strzelce Krajeńskie). Wyróżnieni nagrodami rzeczowymi w kategorii do lat 12 zostali: Jakub Chyży oraz Justyna Partyka (STMGK Strzelce Krajeńskie).

W końcu możemy być zadowoleni z postawy i gry Maksymiliana Majdańskiego, pokazał że wraca do wysokiej dyspozycji. Grał z zawodnikami teoretycznie silniejszymi i większości partie kończyły się korzystnym rezultatem z czego możemy być zadowoleni.